Mátészalkai SZakképzési Centrum Budai Nagy Antal Technikum és Szakgimnázium

OM kód: 203059/005 | 4320 Nagykálló Korányi Frigyes út 27.

HírekKözérdekű adatokKIFU Webmail levelezésKRÉTA
Széchenyi 2020

Vendégtéri szaktechnikus

Vendégtéri szaktechnikus illusztráció

Turizmus-vendéglátás ágazat képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul. A vendégtéri szaktechnikus a vendéglátó egységben a beszerzési-raktározási, értékesítési tevékenységet végzi, irányítja. Kialakítja annak üzletpolitikáját és marketing stratégiáját, ápolja az üzleti és vendégkapcsolatokat, folyamatosan gondoskodik a megfelelő árukészletről. Megtervezi, vezeti, koordinálja és ellenőrzi a vendéglátó egység működését, amelyek vendéglátóipari szolgáltatásokat nyújtanak. Hatékonyan együttműködik a séffel a választék kialakításában.

A szakmát azoknak a fiataloknak ajánljuk, akik érdeklődnek a vendéglátás területe, a szervezés és logisztika iránt, valamint szeretnek emberekkel dolgozni. A végzett fiatalok számára nyitva áll az út a szakirányú felsőfokú tanulmányok folytatása felé.

KOMPETENCIAELVÁRÁS

Kiváló kommunikációs készség, jó problémamegoldó képesség, nagy terhelhetőség, jó stressztűrő képesség, szervezőkészség, kreativitás, együttműködő képesség.

A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ

• alkalmazza a működési szabályokat;
  • üzleti levelezést folytat;
  • kínálatot tervez, étlap-itallapot állít össze;
  • figyelemmel kíséri az árukészletet;
  • megköti a szállítási szerződéseket, megrendeléseket készít;
  • kapcsolatot tart a szállítókkal;
  • figyelemmel kíséri az üzleti gazdálkodást;
  • biztosítja az üzemeltetés tárgyi feltételeit;
  • kialakítja és fenntartja az üzleti arculatot;
  • ajánlatot készít megrendelők részére;
  • rendezvényeket tervez, szervez és lebonyolít;
  • árubeszerzési és árképzési tevékenységet végez;
  • nyilvántartja a készletszinteket és pénzügyi tranzakciókat;
  • tárgyal az ügyfelekkel;
  • kialakítja a dolgozók munkabeosztását, betanítja és felügyeli a felszolgáló- és konyhai személyzetet;
  • nyomon követi az aktuális trendeket, nyitott az újdonságok megismerésére.

ISKOLASPECIFIKUS INFORMÁCIÓK A KÉPZÉSHEZ

PTT
KKK

Ágazat megnevezése:

Turizmus-vendéglátás

Szakma megnevezése, száma:

5 1013 23 08 Vendégtéri szaktechnikus

Vizsgára bocsátás feltétele?

Leadás határideje:

a képzési idő befejezése előtt (az utolsó tanítási nap előtt) 7 munkanappal

Vizsgát megelőzően értékelésre kerül-e?

Projektvizsga része?

Portfólió típusa:

dokumentumgyűjtemény/prezentáció

Portfólió szakmai dokumentumainak száma NAPPALI képzésben:

minimum: 6 db (szakirányú oktatás ideje alatt)

Portfólió szakmai dokumentumainak száma FELNŐTT képzésben:

minimum6 db(2 éves képzés ideje alatt)

KKK által javasolt tartalmi és formai követelmények:

A vizsgázónak a vizsgára portfóliót kell készítenie. A portfóliót elektronikusan kell benyújtani, és a következő elemekből kell összeállítani:

• Fényképek munkahelyi rendezvényekről, a munkahely és a munkahelyi étel-ital választék bemutatása.
  • Saját munkatevékenység bemutatása, példakép bemutatása, szakmai továbbfejlődés lehetőségének leírása.
  • Önéletrajz.
  • Szakmai versenyek, szakmai kiállítások képei, tapasztalatai.
  • Külföldi szakmai gyakorlatok, külföldön szerzett szakmai tapasztalatok bemutatása idegen nyelven. 6) Önreflexió az egész portfólióra vonatkozóan: jövőkép, saját tanulási folyamat önértékelése és erre reflektálás.

Formája: PDF dokumentum összeállítása szöveges anyagokból, képekből. Terjedelem: Minimum 12, maximum 15 db A4-es oldal, fedlap (téma megnevezése, készítő neve, dátum), tartalomjegyzék és mellékletek nélkül). A képek mellékletben szerepeltethetők a minimum terjedelmen felül, ezeket a szöveg megfelelő helyén kell meghivatkozni. Betűforma és nagyság: Times New Roman betűtípus 12-es betűnagyság.

A portfólió elkészítésére a szakirányú oktatás időszaka áll a vizsgázó rendelkezésre.

A portfólió formája, hitelesítése:

A szakmai vizsga megkezdésének feltétele a portfólió elkészítése és leadása, melynek határideje az utolsó tanítási napot (képzési idő végét) megelőző 7 munkanappal. Minden tanévben az intézmény rögzíti dátumszerűen a leadás határidejét.

A vizsgázó a teljes portfóliót (Word dokumentum) elektronikus formában leadja a portfólió készítéséhez kapcsolódó tantárgy oktatójának. Az oktató a vizsgadokumentáció előkészítő szakaszában átadja a vizsga jegyzőjének az elektronikus dokumentumcsomagot, aki megküldi a vizsgafelügyelő részére azt jóváhagyásra a lebonyolítási renddel együtt. A jegyző a vizsga előkészítéseként a digitálisan benyújtott worddokumentumból nyomtatást készít a szóbeli vizsgarészhez. A nyomtatott portfóliók irattározásra kerülnek a vizsgát követően.

A portfólió leadásával egyidejűleg a vizsgázó papír alapon írásban nyilatkozik, hogy a portfólió saját munkája, illetve a felkészítést végző intézmény aláírásával igazolja, hogy a portfólióban megjelenő adatok, információk a vizsgára jelentkező által kerültek összegyűjtésre, illetve a vizsgára jelentkező készítette a portfóliót. (1. sz. melléklet: Nyilatkozat és 2. melléklet: Igazolás)

A vizsgázó által egységbe szerkesztett leadandó portfólió elemei:

- borítólap/címlap (egységes minta alapján),

- tartalomjegyzék,

- portfólió tartalma,

- mellékletek,

- nyilatkozat és igazolás (szkennelve).

Mátészalkai SZakképzési Centrum Budai Nagy Antal Technikum és Szakgimnázium

4320 Nagykálló Korányi Frigyes út 27.

Telefon: 06 (42) 563-140 és 06 (42) 263-104

E-mail: nagykallo.budai@gmail.com